Odos bėrimai. Kaip su jais kovoti?

kovo 10, 2023

Ko gero, mūsų tarpe nėra nė vieno, kam vienu ar kitu gyvenimo periodu neteko susidurti su inkštirais, spuogais ant veido ar išbertomis zonomis mažesniais ar didesniais spuogeliais. Odos bėrimai yra ir sveikatos ir estetinė problema. Ypač tai supras kas paauglystėje (ir ne tik tuo laikotarpiu) “puošėsi” žemėlapiais ant veido. Bet ką daryti jeigu paauglystė jau išauga, o šie “draugai” tebepuošia mūsų veidą? Užbėgant už akių pasakysime, kad situaciją įmanoma suvaldyti ir pagerinti, tam būdų yra. Aptarkime ingredientus ir produktus, kurie padeda kovoti su inkštirais, išbertomis zonomis ar pavieniais spuogais. 

 

Spuogus, inkštirus dažnai lydi ir niežėjimas, odos pleiskanojimas, paraudimas, sudirgimas. Tad visa tai svarbu įvertinti renkantis kosmetikos produktus. Tokiu atveju jie neturi sausinti ar kaip kitaip dirginti veido odos, bet tuo pačiu turi efektyviai kovoti su spuogais ir inkštirais. 

 

Bėrimus sukelia daugybė priežasčių - nuo hormonų disbalanso, netinkamos odos priežiūros, netinkamos dekoratyvinės kosmetikos naudojimo, streso, maisto netoleravimo iki spuogų, kuriuos sukelia priešmenstruacinis laikotarpis ar nėštumas.  

 

Esant bėrimams tiesiog būtina peržiūrėti savo odos priežiūros rutiną. Kasdien privaloma nuvalyti veido odą tiek ryte, tiek vakare. Tegul tai būna atliekama su tokiomis priemonėmis, kurios nepažeidžia odos mikrobiomos bei struktūros, sudėtyje neturi stiprių putoklių, yra natūralios, normalizuoja riebalinių liaukų veiklą, drėkina, sudaro nepalankią terpę bakterijoms daugintis - na žodžiu, puoselėja odą! Skinlovers gelinis prausiklis su rūgštimis pasižymi visomis paminėtomis savybėmis, yra gerai toleruojamas odos ir sudėtyje turi salicilo ir laktabiono rūgščių, kurių dėka riebalų, sankaupos, kur kaupiasi bakterijos bus suskaidytos, oda sudrėkinta. 

 

Odos valymas yra labai svarbi grožio rutinos dalis. Net ir tomis dienomis kai nenaudojate dekoratyvinės kosmetikos odą reikia nuprausti. Nešvarumai susidaro ne tik nuo makiažo, bet ir nuo dulkių, prakaito, sebumo, negyvų odos ląstelių, aplinkos taršos ir kitų veiksnių. Ant nešvarios odos savo funkcijos negalės atlikti kitos aplikuojamos priemonės.

 

Kodėl mūsų rutinoje tonikai / losjonai yra tokie stebuklingi?

 

Jeigu jus jau kamuoja tokia būklė kaip odos bėrimai verta atidžiau ją prižiūrėti, įtraukti papildomų priemonių, procedūrų. Gaila, bet tonikai, losjonai yra per menkai įvertinami! Dažnai tenka girdėti, kad merginos, moterys šį žingsnį savo rutinoje praleidžia. 

 

Jeigu anksčiau ir buvo prisibijoma tonikų, losjonų dėl gausaus alkoholio sudėtyje - tai jau praeitis. Šiuolaikiniai tonikai reguliuoja pH, drėkina, ramina, šveičia, veikia antibakteriškai ir ko tik dar jie nedaro. 

Esant odos bėrimams vertėtų rinktis losjoną su rūgštimis (pvz, pieno, laktobiono), alijošiumi, drėkinančiais ingredientais ir panašiai. Toks losjonas nesukeldamas odos dirginimo pašalins negyvas odos ląsteles, normalizuos riebalinių liaukų veiklą, mažins, ramins uždegimus ir paruoš odą tolesniems etapams.

Atminkite, kad tonikas, losjonas nėra skirtas nuvalyti makiažo likučius. Jeigu losjoną su konkrečia funkcija (kaip, pvz, mažinti uždegimus, raminti odą) tepsite ant nešvarios odos, jis negalės atlikti savo tikrosios funkcijos. 

 

Serumas - kodėl ir kaip naudojamas?

 

Ko dar reikėtų nepraleisti veido priežiūros rutinoje tai serumo. Atsirandantys bėrimai pareikalauja papildomos priemonės, kuri mažintų bakterijų poveikį odai, slopintų uždegimą ir kartu skatintų gijimą. Skinlovers savo asortimente turi serumą, kurį galima naudoti esant ir lokaliems bėrimams, aktyviai T zonai arba turint riebią, problematišką, spuogų kamuojamą veido odą. 

Serumas yra itin aktyvi kosmetikos priemonė, pasižyminti didele veikliųjų medžiagų koncentracija ir skirta norimam efektui pasiekti (drėkinimas, uždegimo mažinimas, skaistinimas ir panašiai).

Norint pagelbėti inkštirų ir spuogų kamuojamai odai, dairykitės serumų su niacinamidu, cinku, polifenoliais ir kitais panašiais ingredientais, kurie padėtų mažinti uždegiminius procesus, kovotų su bakterijų plitimų, padėtų nusluoksniuoti odą, reguliuotų riebalinių liaukų veiklą, nesausintų ir panašiai.  

 

Kokį kremą naudoti esant odos bėrimams? 

 

Mūsų veido oda nuolat patiria aplinkos poveikį, nes šios zonos mes niekaip nepridengiame. Kremas tai apsauginių, maistinių medžiagų ir drėgmės šaltinis odai. Kadangi kremą naudojame du kartus dienoje jį rinktis reikia dėmesingai.

 

Ieškokite tokio kremo, kuris spręstų riebios, probleminės, mišrios odos problemas (pvz., išsiplėtusios poros, negyvų ląstelių sluoksnis, aktyvi riebalinių liaukų veikla ir kita), bet nesausintų jos, palaikytų drėgmės balansą bei apsauginę funkciją. 

Pavyzdžiui, mūsų sukurtame kreme yra azelaino rūgšties, kuri ne tik kovoja su aukščiau išvardintomis problemomis, bet ir mažina dėmeles, kurios lieka nuo spuogų. Kita sudėtyje esanti inovatyvių ingredientų grupė retinoliai, jie tiesiogiai veikia riebalines ląsteles, reguliuoja jų aktyvumą. Toks kremas tinka ir rozacijos kamuojamai odai.     

 

Geriausia rezultatą pasieksite tuomet, kai nuosekliai vykdysite pasirinktą odos priežiūros rutiną, su jūsų odai tinkamais produktais.

Šiuo metu populiaru