SPF apsauga kasdieną – mitas ar realybė?

liepos 17, 2023

Daugelis SPF apsaugą naudoja tik vasaros sezono metu. Kažkas apsaugą nuo saulės įsigyja nubėgęs į bet kurią artimiausią parduotuvę prieš pat keliaujant degintis. Kažkas tiesiog pamiršta apie tai visai.

Kad būtų paprasčiau suvokti skirtumus ir kada reikia naudoti apsaugą nuo saulės, išskirkime saulės spindulių tipus. Jų yra keli, tai UVA ir UVB – viena saulė, keli spinduliai.

  1. UVB spinduliai yra atsakingi už tai, kuomet būdami paplūdimyje deginamės ir įdegame, o dar dažniau - nudegame. 

Tai pirmasis SPF filtras - labai svarbus ir reikalingas, kad tolygiai įdegtume ir nenudegtume. 

  1. UVA spinduliai atsakingi už tai, kad mūsų oda greičiau senėja, atsiranda raukšlelės, pigmentacija, oda daug greičiau suglemba, praranda stangrumą. Čia svarbu suprasti, kad šie spinduliai veikia mūsų odą ne tik kai deginamės, bet ir įprastą žiemos dieną ar vasarą, tiesiog einant gatve. Dar nelabai smagus faktas - moksliškai įrodyta, jog šie spinduliai sukelia vėžinius susirgimus. 

2018 m. rugsėjį JAMA Dermatology paskelbtas tyrimas atskleidžia, kad reguliarus  kremų nuo saulės naudojimas yra labai susijęs su sumažėjusia melanomos rizika. 

 

Išvada

 

Kada reikia naudoti kremą su SPF apsauga? Visada, kai esame lauke.

 

Ką reikia žinoti apie kremus su SPF?

 

Tuomet tas mistinis skaičius (SPF 5, SPF 10, SPF 30, SPF 50 ir t.t.) – ką jis pasako? Jis nurodo nuo kiek procentų UVB  saulės spinduliuotės jūsų odą apsaugo kremas. 


SPF 15 apsauga nuo saulės blokuoja 93 % UVB spindulių, o SPF 30 – 97 %.  

SPF 50 blokuoja 98%, o SPF 100 sulaiko 99% UVB spindulių. Tad 100% neapsaugo niekas   Mes rekomenduojame SPF 50. 

Dar svarbu žinoti - jeigu jau nusprendėme apsisaugoti nuo nudegimo ir greitesnio senėjimo proceso tai reikia atlikti kruopščiai. 

Tepant kremą pasistenkite, kad jo patektų visur. O kad kremas būtų veiksmingas ir atliktų savo darbą, kas dvi valandas reiktų jį aplikuoti iš naujo.

Įsiminkite - jeigu naudojate purškiamus SPF – labai svarbu, kad jis tolygiai pasidengtų ant odos. 

Organiški, ekologiški, sertifikuoti tokių institucijų kaip NATRUE, ECOSERT, Veganok ir CCPB yra produktai, į kurį skatiname atkreipti dėmesį. Taip pat, rekomenduojame rinktis kremus su natūraliomis veikliosiomis medžiagomis. 

SPF filtrai būna dviejų tipų: organiniai ir mineraliniai.  Nėra galimybės objektyviai pasakyti, kokio tipo SPF filtrai yra geresni ar blogesni. Renkantis kremą nuo saulės, reikia atsižvelgti į savo poreikius ir odos tipą. Geriausias kremas nuo UV spindulių bus tas, kuris tiks jūsų odai ir kurį bus malonu ir patogu naudoti reguliariai.

 

Susipažinkime su Skinlovers SPF 50 apsauga nuo saulės

 

  • Apsaugo odą nuo UVA/ UVB spindulių;
  • Šis filtras profilaktiškai apsaugo nuo pigmentinių dėmių atsiradimo;
  • Neleidžia nudegti saulėje;
  • Saugo nuo žalingo saulės poveikio;
  • Produktas neriebus - labai malonios tekstūros, lengvai pasidengia ir pasiskirsto ant odos;
  • Kadangi SPF kremą tepame ryto rutinos pabaigoje, jis turi neapsunkinti odos, jos neriebinti bei “draugauti” su makiažo priemonėmis - puikiai tinka ir naudojant makiažą.
  • Nepalieka balto šydo ant veido;
  • Produkte nėra parfumo, kuris gali dirginti jūsų odą;
  • Tinka jautriai odai;

Šiuo metu populiaru