Odos priežiūra žiemą

lapkričio 15, 2022

ODOS PRIEŽIŪRA ŽIEMĄ: KOKIŲ KLAIDŲ DAROME?

Šaltuoju metų laiku stengiamės ne tik šilčiau apsirengti, pridengti apnuogintas kūno vietas šalikais ir pirštinėmis, bet ir patepti odą riebesniu kremu, kuris turėtų apsaugoti nuo žvarbos ir šalčio. Tačiau neretai, užuot džiaugęsi gražia oda, prisidarome didelės žalos.

,,Skinlovers” prekinio ženklo įkūrėja Olesia Žuravliova išskiria penkias didžiausias klaidas, kurias neretai darome iš nežinojimo, ir pataria, kaip tinkamai prižiūrėti odą žiemą.

 

  1. Produktus renkamės pagal sezoniškumą. 

Tiek žiemą, tiek vasarą žmonės kenčia nuo odos dehidratacijos. Tik šiltuoju metų laiku taip atsitinka dėl saulės, jūros vandens, o žiemą – dėl šildymo sezono. Tuomet oda pradeda šerpetoti, atsiranda paraudimų, tempimo pojūtis, padidėja odos kapiliarų tinklas, suplonėja odos paviršius

Didžiausia klaida, kad pagrindiniai veido priežiūros produktai pasirenkami pagal žiemos ir vasaros sezonus, bet neatsižvelgiant į odą ir jos problemas. Jei žiemą daug laiko leidžiame uždarose patalpose, o lauke būname tik tiek, kiek iš namų nubėgame iki automobilio, labai stiprių apsauginių kremų, galinčių užkimšti poras, net ir nereikės. Jei nespigina dideli šalčiai, patariama naudoti kremus, tinkančius jūsų odos tipui. Drėkinamuosius kremus reikėtų rinktis, jei oda – riebi, maitinamuosius – jei ypač sausa. Apsauginiai kremai nuo šalčio rekomenduojami, jei planuojame būti lauke esant didesniems šalčiams.

Žiemos periodu reikia nepamiršti drėkinti odos. Jautriai, plonai odai prižiūrėti rekomenduojami raminamieji, maitinamieji kremai. Papildomai odą reikėtų puoselėti raminamaisiais serumais.

 

  1. Kremai naudojami ne pagal paskirtį. 

Norėdami apsaugoti odą nuo žvarbos, neretai stengiamės ją gausiai tepti riebiu apsauginiu kremu, neatsižvelgdami į odos tipą. Tai dar viena klaida, nes dėl netinkamai pasirinkto apsauginio kremo užsikemša poros, atsiranda bėrimų, inkštirų. Ypač tai aktualu tiems, kurių oda riebi.

Jei nebūtina, kasdien naudoti riebaus ir sunkaus kremo negalima. Tačiau jei speiguotą viduržiemį keliaujate į kalnus, tuomet tikrai reikia stipriai veikiančio apsauginio kremo. Tik, grįžus namo, būtina iškart jį nuvalyti, nusiprausti ir odą patepti įprastu kremu.

 

  1. Kasdien naudojame tik kremą.

Klaidinga manyti, kad, tepant veidą vien kremu, visos odos problemos bus išspręstos. Žiemos periodu žmonės nesusikuria veidui būtinos priežiūros rutinos – nenaudoja švelnaus prausiklio, puoselėjančio veido odą, losjonų, serumų ir kremų, kurie padeda apsaugoti odą ir šalina problemas.

Puoselėti veidą reikia ne tik pasitepant kremu. Būtina kruopščiai prausti veidą, pašalinti bakterijas, tonizuoti odą, neutralizuoti PH, tepti antibakterinio, raminamojo poveikio serumais.

 

  1. Eidami į lauką naudojame vandens pagrindu pagamintas emulsijas. 

Ši klaida veidui gali padaryti didelės žalos. Žiemos metu einant į lauką naudoti emulsijų jokiu būdu nepatartina bet kurio odos tipo žmonėms. Emulsija – lengvos konsistencijos produktas, kuris intensyviai drėkina odą, tačiau dėl savo pagaminimo fazės R / V (riebalai / vandenyje) netinkami žiemos periodu.

Šias priemones galima naudoti vakare prieš miegą. Jos puikiai tinka vasaros sezonu. Tačiau, spiginant dideliems šalčiams, žmonės, kurių oda riebi, gelinės konsistencijos kremus turėtų palikti vakarui, o dieną  naudoti kremą.

 

  1. Pamirštame veido kaukes. 

Žiemą veido, kaklo odą dar dažniau išberia dėl šaliko, palto apykaklės. Tokiais atvejais odą gelbsti veido kaukės, ypač rūgštinės, kurioms žiemą skiriame per mažai dėmesio. Namų sąlygomis odą galima gelbėti pasitelkus salicilo rūgštį, kurios galima rasti visose vaistinėse. Tiesa, perkant svarbu nesumaišyti ir rinktis salicilo rūgštį, one spiritą.

Žiemos periodu reikia nepamiršti maitinamųjų, drėkinamųjų kaukių. Probleminei odai rekomenduojama naudoti kaukes su rūgštimi. Jei ant veido, žandikaulio, kaklo zonos atsirado bėrimų, į veido kaukę galime įlašinti keletą lašelių salicilo rūgšties (1–2 proc.). Apskritai, žiemos periodu patartina labiau atkreipti dėmesį į rūgštis. Tai padeda išvengti ne tik bėrimų, bet ir pigmentinių dėmių, inkštirų. Salicilo rūgštis išvalo ir sutraukia poras, nusluoksniuoja veido odą. Jei yra spuogelių ir bėrimų, salicilo galima įlašinti ir į veido kremus. Rūgštinius preparatus reikėtų vartoti porą mėnesių, kas dvi tris dienas.

Prieš procedūras su salicilu reikėtų atlikti odos jautrumo testą ir patepti lašelį už ausies. Vengti jautrių zonų, kaip paakiai ar lūpų kampučiai. Naudojant salicilo rūgštį reikėtų atsisakyti soliariumo. Nerekomenduojama žindymo laikotarpiu.

Šiuo metu populiaru